Hogy tudom felírni két szám hányadosaként?


3,142424245=

10,24024024=


2014. nov. 20. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:

3,142424245 = 3142424245 / 1 000 000 000

Továbbá ha a számlálót és nevezőt megszorzod bármely egész számmal, 2, 3, 4, ...

2014. nov. 20. 21:37
 2/4 anonim ***** válasza:

3142424245/1000000000


1024024024/100000000


Nézd meg, hogy lehet-e egyszerűsíteni!

2014. nov. 20. 21:37
 3/4 A kérdező kommentje:
ezek a törtek végtelenek, az elsőt elírtam 5 helyett 2őt akartam írni
2014. nov. 20. 21:44
 4/4 anonim ***** válasza:

A módszer a következő:


Legyen a szám

n = 10,240240240...

Ezt megszorzod annyival, hogy a tizedes vessző az ismétlődő csoport hosszával jobbra tolódjon.

Esetünkben, mivel három számjegy hosszú az ismétlődő csoport, 1000-el szorzol.

Így

1000n = 10240,240240...

Ha ebből kivonod az eredeti számot

1000n - n = 10240,240240... - 10,240240

akkor azt kapod, hogy

999n = 10230

Ebből

n = 10230/999


Próbáld ki ! :-)

2014. nov. 21. 00:38