3,142424245=
10,24024024=
2014. nov. 20. 21:28
1/4 anonim válasza:
3,142424245 = 3142424245 / 1 000 000 000
Továbbá ha a számlálót és nevezőt megszorzod bármely egész számmal, 2, 3, 4, ...
2/4 anonim válasza:
3142424245/1000000000
1024024024/100000000
Nézd meg, hogy lehet-e egyszerűsíteni!
3/4 A kérdező kommentje:
ezek a törtek végtelenek, az elsőt elírtam 5 helyett 2őt akartam írni
2014. nov. 20. 21:44
4/4 anonim válasza:
A módszer a következő:
Legyen a szám
n = 10,240240240...
Ezt megszorzod annyival, hogy a tizedes vessző az ismétlődő csoport hosszával jobbra tolódjon.
Esetünkben, mivel három számjegy hosszú az ismétlődő csoport, 1000-el szorzol.
Így
1000n = 10240,240240...
Ha ebből kivonod az eredeti számot
1000n - n = 10240,240240... - 10,240240
akkor azt kapod, hogy
999n = 10230
Ebből
n = 10230/999
Próbáld ki ! :-)