Hogy írjam fel két egész szám hányadosaként a következő számokat?


a) 3,142

b) 3,142 (1-4-2 ismétlődik,végt.szak.tiz.tört)

c) 3,142 (4-2 ismétlődik)

d) 3,142 (2 ismétlődik)


és légyszi valami magyarázatot is írjatok,mert a tankönyvből nem értem, hogy kell.


2012. szept. 23. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a, 3142/1000

b, (3142-3)/999=3139/999

c, (3142-31)/990=3111/990

d, (3142-314)/900=2828/900

2012. szept. 23. 17:25
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a pontot gondolom érted, a b pontnál kivonjuk a 3142-ből azt a számot, ami a zárójelen kívül van, vagyis a 3-mat és ezt osztjuk annyi kilencessel, ahány szám van a zárójelben, ebben az esetben három

A c-nél a 3142-ből kivonjuk azt a számot ami nem ismétlődik, tehát a 31-et és annyi kilencest írunk a törtjel alá ahány szám ismétlődik, tehát 2-őt és utána egy 0-t teszünk. Azért, mert annyi jegyű kell legyen az ösztő, mint ahány szám van a tizedesjel után.

A d-nél a 3142-ből kivonjuk a 314-et (ez nem ismétlődik), a nevezőbe egy kilencest írunk, mert most már csak egy szám ismétlődik és 2 db, 0-val pótoljuk, hogy 3 jegyű szám legyen. Nem tudom így megértetted?

2012. szept. 23. 17:43
 3/3 anonim ***** válasza:
* Bocsi, osztó akart lenni, csak siettem.
2012. szept. 23. 17:45