Hány olyan pont van a 9 cm élű kocka belsejében, amelyeknek a kocka lapjaitól való távolsága cm-ben mérve egész szám?


Legyetek szívesek segítsetek!

Köszönöm!


2012. szept. 9. 10:22
 1/8 Silber ***** válasza:
Végtelen sok ilyen pont van. Egy síkon belül is végtelen számmal van jelen, kocka esetén pedig ezekből három is található.
2012. szept. 9. 10:25
 2/8 anonim ***** válasza:
Az előző válasz orbitális hülyeség. A lényeg hogy mind a 3 laptól egész számú cm-re legyen az adott pont. ilyen pedig 7^3 számú van.
2012. szept. 9. 11:08
 3/8 Silber ***** válasza:
Már megbocsáss, de a szövegben sehol nem mondja, hogy mindhárom oldaltól. Más szempontból pedig a te válaszodban is csak egy térrészt jelöltél ki, mely térfogategységekből áll. A pontnak pedig nincs kiterjedése. Hozzáteszem, definíciója sem.
2012. szept. 9. 11:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Anyám borogass. Ott van feketén-fehéren leírva hogy a kocka lapjaitól való távolság, többesszámban, azaz mind a három oldalától. Hozzáteszem hogy ennek a feladatnak így van értelme. Az én válaszomban meg ott van az, hogy 7^3 számú ilyen pont van, csak nem számoltam ki hogy mennyi az a hét a harmadikon.
2012. szept. 9. 11:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Három oldalt csak azért írtam, mert elég annyin belátni.
2012. szept. 9. 11:28
 6/8 Silber ***** válasza:

Én kiritkus vagyok magammal szemben - de azért ássuk bele magunkat egy kicsit.

Van a külső, 9 cm élhosszúságú kocka. Mivel egész centiméterekre lehetséges csak a "belső kocka" felszínének lapjainak elhelyezkedése, így 9-n*2=0 => n=[4,5], azaz négy kisebb kockát rajzolhatnánk bele (1 cm lesz az élhossza a legkisebb kockának).

A kocka felszíne 6a^2, ahol "a" az élhossz.

a(n)=9-n*2

A(n)=6[a(n)]^2

Felírhatjuk az általános képletet:

N=SUM(6*(9-n*2)^2, {n,1,4}).

A(1)=294

A(2)=150

A(3)=54

A(4)=6

N=294+150+54+6=504 cm^2 FELÜLET. Ekkora felületen belül pedig találhatóak az adott oldalt alkotó pontok.

Az Ön által írt 7^3=343 cm^3 TÉRRÉSZ. A térrészen belül találhatóak olyan pontok is, amelyek nem diszkrét egész távolságra találhatóak az oldalaktól.

Mondom, nekem ez az eredményem amennyiben valóban kisebb kockákkal kell számolni, és nem egyéni síkokkal. Természetesen kritikus vagyok magammal szemben is, és ha valaki ki tud javítani akkor szívesen várom, de ha ragaszkodik ehhez a menethez az Öné sem helytálló, mert csak a legnagyobb belső kockát vette figyelembe.

2012. szept. 9. 11:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy egyáltalán nem jött át hogy miről szól a feladat, illetve a válaszom is helytelenül értelmezed. Ha lesz kicsit több időm megpróbálom még alaposabban körülírni az egyértelműt.
2012. szept. 9. 11:54
 8/8 Silber ***** válasza:
Megköszönném, akár privátban is.
2012. szept. 9. 11:55