Valaki tudna segíteni?:)2015. márc. 16. 20:30
1/3 anonim válasza:
a5 = -12
a10 = 12
a10= a5*q^5, ebből q=-1
azaz minden páratlanadik tag -12, minden páros 12 - az S10=0
(képletbe helyettesítve is kijön).
2/3 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna hogy ilyen egyszerű..köszönöm a segítséget!:)
2015. márc. 16. 21:08
3/3 anonim válasza:
Érdemes észbe vésni hogy egy mértani sorozat abszolútértéke monoton nő vagy monoton csökken csak q-től függően, ha q abszolútértéke nem 1 akkor szigorúan. Mivel itt az abszolútérték nem változik, q abszolútértéke 1, mivel a sorozat nem konstants csak -1 lehet... Ez így ránézésre kéne menjen :)