Egy fordítóiroda angol és német fordítást vállal. Az irodában 50 fordító dolgozik, akiknek 70%-a angol nyelven,50%-a német nyelven fordít. Hány fordító dolgozik mindkét nyelven?

Az 50 fordító 20%-a? 10 ember?
2015. márc. 15. 00:20
 1/2 bongolo ***** válasza:

Igen.

Van 50·70% = 35 angol, 50·50% = 25 német.

35+25 = 60, ez 10-zel több, mint ahányan ott dolgoznak.

Ebből kapásból látszik, hogy 10-en dolgoznak mindkét nyelven, de fel lehet írni egyenletet is rá:


x csak angol

y csak német

z mindkettő


x+z = 35

y+z = 25

x+y+z = 50


Ebből is z=10 jön ki, ha megoldod.

2015. márc. 15. 00:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D
2015. márc. 15. 00:54