Az 50 fordító 20%-a? 10 ember?2015. márc. 15. 00:20
1/2 bongolo válasza:
Igen.
Van 50·70% = 35 angol, 50·50% = 25 német.
35+25 = 60, ez 10-zel több, mint ahányan ott dolgoznak.
Ebből kapásból látszik, hogy 10-en dolgoznak mindkét nyelven, de fel lehet írni egyenletet is rá:
x csak angol
y csak német
z mindkettő
x+z = 35
y+z = 25
x+y+z = 50
Ebből is z=10 jön ki, ha megoldod.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D
2015. márc. 15. 00:54