3x3+12x2+12x

------------

2x2-8


ezt a törtet kéne egyszerűsíteni, kérlek segítsetek

az x-ek után mindig négyzet és köb van, tehát 12 a harmadikon, 2 a másodikon, 12 a másodikon )

előre is köszönöm!



2015. márc. 2. 00:29
 1/3 anonim ***** válasza:
3x(x+2)^2/2(x+2)(x-2)=3x(x+2)/2(x-2)
2015. márc. 2. 01:29
 2/3 anonim ***** válasza:

(Nálam a ​3x​^3 a "3x a köbön"-t jelöli.)


A számláló:

3x​^3+12x​^​2+12x =​3x(x2+4x+4)=3x(x+2)^2​


A nevező:

2x^2-8= 2(x^2-4)=2(x+2)(x-2)


Az egyszerűsítés:

3x(x+2)

--------

2(x-2)

2015. márc. 2. 01:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!! :)
2015. márc. 4. 15:26