3x3+12x2+12x
------------
2x2-8
ezt a törtet kéne egyszerűsíteni, kérlek segítsetek
az x-ek után mindig négyzet és köb van, tehát 12 a harmadikon, 2 a másodikon, 12 a másodikon )
előre is köszönöm!
2015. márc. 2. 00:29
1/3 anonim válasza:
3x(x+2)^2/2(x+2)(x-2)=3x(x+2)/2(x-2)
2/3 anonim válasza:
(Nálam a 3x^3 a "3x a köbön"-t jelöli.)
A számláló:
3x^3+12x^2+12x =3x(x2+4x+4)=3x(x+2)^2
A nevező:
2x^2-8= 2(x^2-4)=2(x+2)(x-2)
Az egyszerűsítés:
3x(x+2)
--------
2(x-2)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!! :)
2015. márc. 4. 15:26