Sziasztok, nem tudom, hogy ez így stimmel-e:
(a+3)*(a+7)=a négyzeten + 21
Köszi a válaszokat :)
2014. szept. 4. 16:45
1/2 anonim válasza:
Szerintem, ezt úgy kell, hogy minden tagot mindennel megszorzunk, de azért még várj még egy választ az enyémen kívül.
(a+3)*(a+7) = (a*a) + (a*7) + (3*a) + (3*7)= a^2 + 7a + 3a + 21 = a^2 + 10a + 21
2/2 anonim válasza:
Ellenőrizd le, helyettesíts be egy számot mindkét oldalra és megtudod, de nem helyes.
Zárójel felbontásnál minden tagot mindennel kell szorozni, azaz:
(a+3)*(a+7)=a^2+7a+3a+21=a^2+10a+21
Másodfokú egyenletet kapsz