Matematika Segitség kellene! Sürgősen!?

Feladat. : 5a - 0,5 = 3a + 3,5

2014. aug. 20. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:

5a - 0,5 = 3a + 3,5 /-3a

2a-0,5=3,5 /+0,5

2a=4 /:2

a=2


Sima elsőfokú primitív egyenlet.

2014. aug. 20. 13:09
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2014. aug. 20. 13:11
 3/6 A kérdező kommentje:
2,1x +0,15 = 0,6x - 0,45
2014. aug. 20. 13:29
 4/6 anonim ***** válasza:
x=-0,4
2014. aug. 20. 13:34
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy én a kiszámolását nem értem hogyan jön ki a megoldás.
2014. aug. 20. 13:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Hányadik osztályos vagy?

ez egy egyszerű elsőfokú egyenlet.


Annyi a lényeg, hogy egyik oldalra kell rendezni az x-eket (tehát az ismeretleneket) és aztán elosztani annyival, ahány "x" van és akkor kijön, hogy mennyi egy x értéke.


Ha ugyanazt csinálod mindkét oldallal (pl. hozzáadsz 3-at, levonsz 4-et, szorzol 10-zel vagy osztasz kettővel stb.), akkor az egyenlet értéke nem változik. Így át tudod rendezni.


Órán nem tanították meg, hogy hogyan kell?


Amúgy ha neten rákeresel, hogy elsőfokú egyenlet megoldása vagy egyenletrendezés vagy hasonló, biztos találsz jó leírást.

2014. aug. 20. 13:47