10. osztályos matekfeladatok? SÜRGŐS segítség kéne! (Bővebben lent! )


kiderült hogy csütörtökre (holnapután) kell bemennem az iskolába hogy átmehessek az évvégi vizsgán, mivel lábsérülés miatt hetekig nem tudtam menni. Viszont én kb. síkhülye vagyok ezekhez :), különtanárra nincs pénzem,így maradt ez a megoldás..igazából a megoldásokra vagyok kíváncsi, de ha valakinek van türelme az leírhatja hogy jött ki az eredmény.:) minden (nem troll) válaszadónak küldöm a zöld kezecskét! 15/L a feladatok:

1.egyenlet megoldások

a, (x + 3)(x - 5)-2(x - 4) = - 31

b, 9x(a negyediken)-225x(a másodikon)-25=0

c, (gyök alatt 5-x)+3=x


2.egyenletrendszerek:

7x-3y=15

5x+6y=27


3.egy olyan egyenlet felírása aminek gyökei (-2) és 7


4.mi az egyenletek megoldása?

a, (x-3)(3x+5)=0

b, 7x(a másodikon)-3x=0

c, 2x(a másodikon)=32


5.műveletmegoldások

a, √10*√810=

b, (√5-√3)(√5+√3)=


6.szögek felírása radiánban:

270°=

80°=


7.Adott egy 8 cm sugarú kör. Mekkora kerületi szögek tartoznak a 90°-os középponti szöghöz?

Mekkora a hozzá tartozó ívhossz?

Mekkora a hozzá tartozó körcikk területe?


8. a valós számok halmazán értelmezett x |-> -(x-1)²+4 függvénynek minimuma vagy maximuma van? (kell a szélsőérték helye és értéke is!)


Köszönöm a segítségeket előre is!



2014. jún. 10. 18:10
 1/4 anonim válasza:

1 c. 1 és 4

2. x=3 y=2

3. x(a másodikon)-5x-14=0

4 a. 3 és -5/3

b. 0 és 3/7

c. 4 és -4

5 a.√8100

b. 2

6 a. 3/2

8. maximum pontja van (1,4)


Ezeket tudtam. A megoldás menetén nem nagyon van mit magyarázzak, másodfokú deltás képlete, rövidített számítási képletek stb.-t kell használni, de gondolom ezeket nem tudod, hanem meg tudtad volna oldani te is a feladatokat.

2014. jún. 10. 19:40
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! várok tovább válaszokat is :)
2014. jún. 10. 19:59
 3/4 anonim ***** válasza:

7/

Adott egy 8 cm sugarú kör. Mekkora kerületi szögek tartoznak a 90°-os középponti szöghöz?

Mekkora a hozzá tartozó ívhossz?

Mekkora a hozzá tartozó körcikk területe?


A 90°-os középponti szöghöz 45°-os kerületi szögek tartoznak. Mindig a fele.


A teljes középponti szög 360°, 90° ennek a negyede.


Az ívhossza az egész kerület negyede: 1/4 * 2r*pí = ...


A körcikk területe negyede az egész körterületnek: 1/4 * r*r*pí = ...

2014. jún. 10. 20:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jún. 10. 20:51