Lehet ez olyan alap,de x(négyzet) szer x(négyzet) az mennyi lesz?
2014. jún. 4. 16:11
 1/4 A kérdező kommentje:
és X (négyzet) szer 5x?
2014. jún. 4. 16:21
 2/4 anonim ***** válasza:

x^2 = x*x

x^2*x^2 = (x*x)*(x*x) = x^4.


Azaz x a negyediken.

2014. jún. 4. 16:23
 3/4 A kérdező kommentje:
és ha pl: -x(x^2-4) akkor az -x^2+4x lesz?
2014. jún. 4. 16:28
 4/4 anonim ***** válasza:

-x(x^2-4)=-x³+4x

mert -x*x²=-x³ és -x*-4=+4x

2014. jún. 5. 08:51