Mi ennek az egyenletnek a megoldása: 3f- (5-f) =4f+7?


Kell ellenőrzés is.

Légyszi sürgősen kell!



#házi feladat #matematika #egyenlet #algebra #változó #együttható #7 osztályos matek #zárójeles egyenlet
2014. márc. 10. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:

3f - (5-f) = 4f + 7


3f - 5 + f = 4f + 7


4f - 5 = 4f + 7


-5 = 7


Hamis állítás. Nincs megoldás.

2014. márc. 10. 20:56
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :)
2014. márc. 10. 20:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2014. márc. 10. 21:03
 4/5 anonim válasza:

3f-1*5--1*f=4f+7

3f-5+f=4f+7

4f-5=4f+7 /-4f

8f-5=+7 /+5

8f=+12

12÷8=1.5

2014. márc. 12. 15:39
 5/5 anonim ***** válasza:

4f-5=4f+7 /-4f

Itt 0*f lesz, 4f-4f = 0

2014. márc. 12. 16:23