Kell ellenőrzés is.
Légyszi sürgősen kell!
#házi feladat #matematika #egyenlet #algebra #változó #együttható #7 osztályos matek #zárójeles egyenlet
2014. márc. 10. 20:54
1/5 anonim válasza:
3f - (5-f) = 4f + 7
3f - 5 + f = 4f + 7
4f - 5 = 4f + 7
-5 = 7
Hamis állítás. Nincs megoldás.
2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :)
2014. márc. 10. 20:58
4/5 anonim válasza:
3f-1*5--1*f=4f+7
3f-5+f=4f+7
4f-5=4f+7 /-4f
8f-5=+7 /+5
8f=+12
12÷8=1.5
5/5 anonim válasza:
4f-5=4f+7 /-4f
Itt 0*f lesz, 4f-4f = 0