Mi a megoldása a következő szögfüggvényes egyenletnek?

[link]
2013. dec. 1. 20:58
 1/1 anonim ***** válasza:

10 cos²x - 16 sin x = cos²x - sin²x + 15


9 cos²x - 16 sin x = - sin²x + 15


9 (1 - sin²x) - 16 sin x = - sin²x + 15


9 - 9 sin²x - 16 sin x = - sin²x + 15


8 sin²x + 16 sin x + 6 = 0


4 sin²x + 8 sin x + 3 = 0


sin x = -1,5 Nem lehet, nincs megoldás. sin x nem lehet kisebb -1-nél.


sin x = -0,5


x1 = 210° + k*360°


x2 = 330° + k*360°, k egész szám

2013. dec. 1. 21:59