(2x+1) (x-4) - (x+2) (3x-4) =-6x egyenletnek mik a gyökei?

2013. okt. 24. 14:56
 1/8 anonim válasza:
Sima másodfokú... Számold ki.
2013. okt. 24. 15:09
 2/8 A kérdező kommentje:
Dolgozatba volt feladat nekem ellentmondás jött ki.
2013. okt. 24. 15:10
 3/8 anonim ***** válasza:

(2x+1)*(x-4)= 2x^2 + x -8x -4

(x+2)*(3x-4)=3x^2 + 6x - 4x -8

A túloldalon -6x, azaz elvégezzük a /+6x-et

_______________________________

5x^2 + 13x - 12x -12 = 0

röviden:

5x^2+x-12=0


a=5

b=1

c=-12


a másodfokú megoldóba (-b+-(b^2-4ac)^(1/2))/(2a) berakod.

így kapod meg a megfelelő x_1 és x_2 értékeket.

amúgy nem tűnik egész számnak, szóval majd te kiszámolod. Hajrá!

2013. okt. 24. 15:13
 4/8 anonim válasza:

Ellentmondás???

Mi jött ki?

2013. okt. 24. 15:21
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem csak a választ akarta kiszedni belőled és nem tudta mit beszél...
2013. okt. 24. 15:28
 6/8 A kérdező kommentje:

Felbontottam a zárójeleket

2x^2-8x+x-4-(3x^2-4x+6x-8)=-6x

2x^2-8x+x-4-3x^2+4x-6x+8=-6x (összevontam)

-x^2-9x-4=-6x /+6x

-x^2-3-4=0 /*(-1)

x^2+3+4=0

A megoldóképletbe behelyettesítve a gyök alatt -7 et kaptam és így kaptam ellentmondást

2013. okt. 24. 16:30
 7/8 anonim ***** válasza:

DE HÜLYE VAGYOK!!!! kérdező ne hallgass rám, mert ott van egy - jel én meg kapásból csak összeadást csináltam :(


2x^2 + x -8x -4 -3x^2 - 6x + 4x +8 =-6x


-x^2-3x+4=0

a=-1

b=-3

c=4


mivel hibáztam ezért most ki is számolom neked:

(3+-(9+16)^(1/2))/-2=> x_1=-4

x_2= 1

2013. okt. 24. 16:40
 8/8 A kérdező kommentje:
Aha megtaláltam a hibám -4+8=4 nem -4 köszi
2013. okt. 24. 16:46