Gretii013 kérdése:

6. osztályos matematikában valaki segít?


a) 3,6x-2,5=4,8x+1,1

b) 3-4,2x=x+13,4

c) x+2,25=2,25-x

d) 2x-4,6=-4,6+2x

e) 3,1-2,3x=0,7x+01

f) 0,5x+0,5x=x-2


2014. máj. 25. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Szorazd be tízzel és vonj ki mindkét oldalról annyi x-et, hogy csak az egyiken maradjon.
2014. máj. 25. 17:08
 2/4 anonim ***** válasza:

3,6x-2,5=4,8x+1,1

az x-eket az egyik oldalra a számokat a másik oldalra viszem.

3,6x-2,5=4,8x+1,1 /-3.6x

-2.5=1.2x+1.1 /-1.1

-3.6=1.2x /:1.2

x=-3

ell:

3.6*-3-2,5=4.8*-3+1.1

-10.8-2.5=-14.4+1.1

-13.3=-13.3

jó a megoldás

igy próbáld meg a többit is

2014. máj. 25. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:

36x-25=48x+11/elveszel 36x-et

-25=12x+11/elveszel 11-et

-36=12x/elosztod 12-vel

-3=x


És a többit ugyanígy.

2014. máj. 25. 17:20
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2014. máj. 25. 17:27