a) 3,6x-2,5=4,8x+1,1
b) 3-4,2x=x+13,4
c) x+2,25=2,25-x
d) 2x-4,6=-4,6+2x
e) 3,1-2,3x=0,7x+01
f) 0,5x+0,5x=x-2
2014. máj. 25. 17:05
1/4 anonim válasza:
Szorazd be tízzel és vonj ki mindkét oldalról annyi x-et, hogy csak az egyiken maradjon.
2/4 anonim válasza:
3,6x-2,5=4,8x+1,1
az x-eket az egyik oldalra a számokat a másik oldalra viszem.
3,6x-2,5=4,8x+1,1 /-3.6x
-2.5=1.2x+1.1 /-1.1
-3.6=1.2x /:1.2
x=-3
ell:
3.6*-3-2,5=4.8*-3+1.1
-10.8-2.5=-14.4+1.1
-13.3=-13.3
jó a megoldás
igy próbáld meg a többit is
3/4 anonim válasza:
36x-25=48x+11/elveszel 36x-et
-25=12x+11/elveszel 11-et
-36=12x/elosztod 12-vel
-3=x
És a többit ugyanígy.
4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2014. máj. 25. 17:27