Szeretnék segítséget kérni 8. osztályos kémia házimban. Ezen múlik hogy 3 vagy 4-es leszek évvégén?


1. Timföld felhasználása:

2. Egyenlettel fel kell írni a cink oldását híg sósavban

3. A nagyolvasztót le kell rajzolni és beírni az anyagokat, egyenlettel fel kell írni a nagyolvasztóban lejátszódó folyamatok közül : a szén-monoxid keletkezését és a vas-oxid redukcióját


2014. jún. 3. 20:01
 1/4 anonim válasza:

1.tűzálló csövek, kerámia-ipar, gyógyszeripar

2. nem biztos de szerintem 2HCl2 + 2Zn = 2ZnCl2 + H2

3. csak a két egyenletet tudom.

-szén-monoxid: 2C + O2 = 2CO

-vas-oxid: 4Fe + 3O2 = 2Fe2O3

Remélem tudtam segíteni.

2014. jún. 3. 20:07
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettél!:)
2014. jún. 3. 20:14
 3/4 anonim ***** válasza:

A 2. igazából: Zn+2HCL=ZnCl2+H2

3. vas-oxid: Fe2O3+3C=2Fe+3CO :)

2014. jún. 5. 16:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2014. jún. 5. 21:09