1. Timföld felhasználása:
2. Egyenlettel fel kell írni a cink oldását híg sósavban
3. A nagyolvasztót le kell rajzolni és beírni az anyagokat, egyenlettel fel kell írni a nagyolvasztóban lejátszódó folyamatok közül : a szén-monoxid keletkezését és a vas-oxid redukcióját
2014. jún. 3. 20:01
1/4 anonim válasza:
1.tűzálló csövek, kerámia-ipar, gyógyszeripar
2. nem biztos de szerintem 2HCl2 + 2Zn = 2ZnCl2 + H2
3. csak a két egyenletet tudom.
-szén-monoxid: 2C + O2 = 2CO
-vas-oxid: 4Fe + 3O2 = 2Fe2O3
Remélem tudtam segíteni.
2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettél!:)
2014. jún. 3. 20:14
3/4 anonim válasza:
A 2. igazából: Zn+2HCL=ZnCl2+H2
3. vas-oxid: Fe2O3+3C=2Fe+3CO :)
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2014. jún. 5. 21:09