Házi feladatom: 64g kén elégetésével hány g kén dioxid nyerhető? Minden segítséget köszönök!


#kémia #kén égése
2013. okt. 28. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

S + O2 = SO2

32g 32g 64g


32g kén elégetésekor 64g kén-dioxid nyerhető.

Mivel a feladatban szereplő 64 g kétszer több, mint a rea kcióegyenlet szerinti 32g, így a keletkezett kén-dioxid is kétszerese lesz a 64 g-nak, azaz 128g kén-dioxid keletkezik.

2013. okt. 28. 17:23
 2/3 anonim ***** válasza:

Először kiszámoljuk hogy hány mól a kiindulási anyag

M= 32 g/mol

n=m/M = 64 g / 32 g/mol = 2 mol


2. Reakció egyenlet:


S + O2 = SO2


3. Termék móltömege:

M= 32 + 2*16 = 64 g/mol


4. Tömeg kiszámolás


m= n*M = 2 mol * 64 g/mol = 128 g

2013. okt. 28. 17:25
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már értem.
2013. okt. 29. 14:31