#kémia #kén égése
2013. okt. 28. 16:59
1/3 anonim válasza:
S + O2 = SO2
32g 32g 64g
32g kén elégetésekor 64g kén-dioxid nyerhető.
Mivel a feladatban szereplő 64 g kétszer több, mint a rea kcióegyenlet szerinti 32g, így a keletkezett kén-dioxid is kétszerese lesz a 64 g-nak, azaz 128g kén-dioxid keletkezik.
2/3 anonim válasza:
Először kiszámoljuk hogy hány mól a kiindulási anyag
M= 32 g/mol
n=m/M = 64 g / 32 g/mol = 2 mol
2. Reakció egyenlet:
S + O2 = SO2
3. Termék móltömege:
M= 32 + 2*16 = 64 g/mol
4. Tömeg kiszámolás
m= n*M = 2 mol * 64 g/mol = 128 g
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már értem.
2013. okt. 29. 14:31