2013. szept. 22. 21:33
1/3 anonim válasza:
volt ugye 1 liter víz és 1 liter gy.lé
most van 0,8 víz és 1 liter gy.lé
ha fél liter 30%-osat öntesz hozzá, abban van 0,15 liter gy.lé és 0,35 liter víz
így mind a kettőből 1,15 liter lesz a 2,3 literben vagyis 50%-os lesz
2/3 A kérdező kommentje:
Hú, köszi! Azt hittem, hogy ezt valami kémiaórán tanult egyenlettel kellene kiszámolgatni!
2013. szept. 22. 21:46
3/3 anonim válasza:
persze felírhatod az egyenletet
1+0,3x(ez a gylé)=0.8+0,7x(ez a víz)
így jön ki h x=1/2