Egy uzletben majusban 16fo dolgozott, a havi termelekenyseg 820.400 ft/fo volt, kovetkezo honapban a bevetel 9%-kal a letszam 2%-kal novekedett. Szamitsa ki: mennyi a termelekenyseg a kovetkezo honapban.



Nekem 54,793 E ft jott ki, jol szamoltam?



#gazdaság #Bergazdalkodas #termelekenyseg
2015. febr. 20. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy számoltál?
2015. febr. 20. 10:23
 2/5 A kérdező kommentje:
Jun letszam: 16=100% 0.16=1% 16.32=102% jun bevetel: 820.4=100% 8.204=1% 994.236=109% jun termelekenyseg: 849.236:16.32= 54.793 E ft
2015. febr. 20. 10:35
 3/5 A kérdező kommentje:
894.236=109% *
2015. febr. 20. 10:36
 4/5 anonim ***** válasza:
A bevétel nem 820 400 hanem 820 400*16, mivel ft/fő.
2015. febr. 20. 11:41
 5/5 TamásTóth ***** válasza:

Nem jól.


Létszám:

16 fő maj ---> 16*1.02 / 16.32 (ez elég életszerütlen mondjuk)(jun)


Bevétel:

820400*16=13126400 (maj)---->13126400*1.09=14307776 (jun)


termelékenység:

14307776 (jun bevétel) osztva 16.32 (jun látszám)

=876701.9608


Levezettem, de gyorsabban is meg lehet:

Mivel a termelékenység = bevétel/létszám, ezért:


820400*1.09/1.02 = 876701.9608

2015. febr. 20. 11:46