Ha az a feladat, hogy: Adott 0,3 amper és 5 V. Mekkora előtét ellenállás kell, hogy 1,5 Voltot kapjunk?


Én úgy gondoltam, hogy először kiszámolom 5V/0,3A = 11,6 Ohm.

Második esetben 1,5V/0,3A = 5 Ohm.


És ekkor a 16,6-ból kivonom az 5-öt, így 11,6-ot kapok, és akkora ellenállás kéne.


2014. júl. 8. 16:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem helyes a válasz.


Ha sorba kötünk két ellenállást, akkor soros kapcsolásnál

I=I1=I2.

És

U=U1+U2.


Ebből I1=0,3

és U1=3,5V


Amiből R=3,5/0,3=11,6



Te azt használod ki, hogy U1=U-U2

és I1=I


amiből

R1=(U-U2)/I=U/I - U2/I

2014. júl. 10. 15:26