Ha az a feladat, hogy: Adott 0,3 amper és 5 V. Mekkora előtét ellenállás kell, hogy 1,5 Voltot kapjunk?
Én úgy gondoltam, hogy először kiszámolom 5V/0,3A = 11,6 Ohm.
Második esetben 1,5V/0,3A = 5 Ohm.
És ekkor a 16,6-ból kivonom az 5-öt, így 11,6-ot kapok, és akkora ellenállás kéne.
2014. júl. 8. 16:36
1/1 anonim válasza:
Szerintem helyes a válasz.
Ha sorba kötünk két ellenállást, akkor soros kapcsolásnál
I=I1=I2.
És
U=U1+U2.
Ebből I1=0,3
és U1=3,5V
Amiből R=3,5/0,3=11,6
Te azt használod ki, hogy U1=U-U2
és I1=I
amiből
R1=(U-U2)/I=U/I - U2/I