Így kell törtet törttel összeadni?

pl. 8/2+6/7=(8x7+2x6):2x7=68/14


Ha nem így kell, akkor elmagyarázná valaki hogy hogy kell?:)


2013. nov. 5. 16:48
 1/3 anonim válasza:

Igen, bár lehet hogy én közös nevezővel próbálkoztam volna! :) de az eredmény jó! :)

Ha tanultátok már a vegyes törteket akkor úgy is fel lehet írni, hogy : 4 egész 6/7 :)

2013. nov. 5. 17:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem ez a feladat: (8/2):(6/7)?


Ha ez, akkor csak annyi, hogy az osztó tört reciprokával kell szoroznunk:


osztó tört: itt a 6/7

reciprok: megcseréljük a számláló és a nevező számát, vagyis a 6/7-ből 7/6 lesz, ezzel szorzunk, tehát:


(8/2):(6/7)=(8/2)*(7/6)


Két tört szorzásánál a számlálót a számlálóval, nevezőt a nevezővel szorozzuk, vagyis


(8/2)*(7/6)=(8*7)/(2*6)=56/12, ezt még lehet egyszerűsíteni 4-gyel, vagyis a számlálót és a nevezőt is osztjuk 4-gyel (így a tört értéke nem változik), vagyis 56/12=14/4


Ha nem ez a feladat, akkor passzolom a kérdést. Amit felírtál, az nem "törtet törttel" osztás, hanem kér tört összege.

2013. nov. 5. 17:08
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)

#2 nem osztást írtam, hanem összeadást:)

2013. nov. 5. 17:11