Ket matek feladat, nem biztos hogy jol szamoltam?


1, egy negyzet es egy teglalap alaku asztal kerulete egyenlo, mindketto 3 m. A teglalap hossza haromszor akkora, mint a szelessege. Melyik asztallap terulete nagyobb es mennyivel?-a teglalape, 18/16-dal.(?)

2, hatarozzuk meg azt a harom egymast koveto paros szamot, melyekre teljesul, hogy az elso ket szam osszegenek nyolcszorosa 8-cal nagyobb, mint a harmadik szam ketszerese! - elso:10

Masodik:12

Harmadik:14

Ezek jok?



2014. márc. 8. 16:21
 1/7 bongolo ***** válasza:

Nem.


1)

>> egy negyzet es egy teglalap alaku asztal kerulete egyenlo, mindketto 3 m

Négyzet oldala: 3/4 m

Területe: 3/4·3/4 = 9/16 m²

>> A teglalap hossza haromszor akkora, mint a szelessege

b = 3a

Kerülete:

2(a+b), ami 2·4a, az lesz 3m.

8a = 3

a = 3/8 m

b = 3a = 9/8 m

Területe:

a·b = 27/64 m²


9/16 - 27/64 = 36/64 - 27/64 = 9/64


2)

>> hatarozzuk meg azt a harom egymast koveto paros szamot,

x, x+2, x+4


>> melyekre teljesul, hogy az elso ket szam osszegenek

x + (x+2), vagyis 2x+2


>> nyolcszorosa

8·(2x+2), ami 16x+16


>> 8-cal nagyobb, mint a harmadik szam ketszerese!

16x+16 = 8 + <a harmadik szam ketszerese>

16x+16 = 8 + 2(x+4)

fejezd be...

2014. márc. 8. 17:18
 2/7 okéé14 ***** válasza:

1, nekem a négyzeté a nagyobb, 9/64del ...:P [de lehet, hogy az enyém rossz...]


nekem kijött, hogy a négyzet oldala=3/4 , a téglalap rövidebb oldala=3/8


ezután területet számoltam, a négyzeté(a*a)=9/16

a téglalapé(3b*b)=27/64

majd közös nevezőre hoztam és a 27/64 < 36/64

a különbség 9/64 ...


2, a te megoldásaid tuti nem jók, mert nem teljesül rájuk, hogy: "az elso ket szam osszegenek nyolcszorosa 8-cal nagyobb, mint a harmadik szam ketszerese"

(10+12=22 22*8=176 176-8=168 .. 14*2=28 .. 168 nem = 28)


nekem az jött ki, hogy Első=0 Második=2, Harmadik=4

a baj az, hogy rossz képlettel számoltam (utólag leesett) de ezek jók lennének, mert igaz rájuk a szöveg...de lehet, hogy más a megoldás.....


amúgy örülök, hogy írtál eredményt, mert legalább nem úgy voltál vele, hogy "áá, mindegy, majdcsak lesz valahogy!", hanem számoltál, foglalkoztál vele!! :)

2014. márc. 8. 17:44
 3/7 okéé14 ***** válasza:
jaa, nem láttam az első .válaszolót....:P: bocsi...:)
2014. márc. 8. 17:45
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudtam..

De paros szam kell!

Ezert 2x.mert ha x az 1, akkor 2x =2..

2014. márc. 8. 17:45
 5/7 A kérdező kommentje:

Tizenketszerese*

Elirtam. Igy mar kijon?

Elso: hogy jon ki a 2*4a? A negy hogy jon oda?

2014. márc. 8. 17:49
 6/7 bongolo ***** válasza:

>> Elso: hogy jon ki a 2*4a? A negy hogy jon oda?

A kerület 2(a+b), b pedig az előző sorban van: b = 3a. Ha ezt beírom a b helyébe, ez lesz a kerület:

2(a+b) = 2(a+3a) = 2·4a


>> Tizenketszerese*

>> Elirtam. Igy mar kijon?

16x+16 = 8 + <a harmadik szám tizenkétszerese>

16x+16 = 8 + 12(x+4)

16x+16 = 8 + 12x + 48

4x = 40

x = 10


Jól csináltad.

2014. márc. 8. 20:29
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszi!

Csak nem volt vilagos., mert 2*(a+b) a keplet

2014. márc. 8. 21:03