Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 15.A szám és a számjegyeinek felcserélésével kapott szám összege 165.Melyik ez a szám?2015. jan. 26. 23:42
1/2 anonim válasza:
1) x+y=15
2) 10*x+y+10*y+x=165 -> 11*x+11*y=165
Két egyenlet, két ismeretlen, hajrá!
2/2 anonim válasza:
Megcsinálhatod logikai úton is.
Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 15. Ennek a feltételnek megfelelő számok:
69; 78; 87 és 96
ezeknek a felcseréltjei:
96; 87; 78; 69
69+96= 165
78+87= 165
87+78= 165
96+69= 165
Tehát a lehetséges kétjegyű szám(ok): 69; 78; 87 és 96