Kétjegyű egyenletet megoldása?

Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 15.A szám és a számjegyeinek felcserélésével kapott szám összege 165.Melyik ez a szám?

2015. jan. 26. 23:42
 1/2 anonim ***** válasza:

1) x+y=15

2) 10*x+y+10*y+x=165 -> 11*x+11*y=165


Két egyenlet, két ismeretlen, hajrá!

2015. jan. 26. 23:55
 2/2 anonim ***** válasza:

Megcsinálhatod logikai úton is.

Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 15. Ennek a feltételnek megfelelő számok:

69; 78; 87 és 96

ezeknek a felcseréltjei:

96; 87; 78; 69


69+96= 165

78+87= 165

87+78= 165

96+69= 165

Tehát a lehetséges kétjegyű szám(ok): 69; 78; 87 és 96

2015. jan. 27. 12:10