Egy komolyab egyenletet kéne felálitani aminek a megoldása 23 de nem tul hosszu?

EGy akár másodfoku egyenlet is!

2013. júl. 20. 22:19
 1/2 vurugya béla ***** válasza:
x-21=(x-17)/(x-20)
2013. júl. 20. 23:30
 2/2 anonim ***** válasza:

Például:


x^2-46=21x


Másodfokú, két megoldása: 23 és -2.


Behelyettesítesz az

a(x-x1)(x-x2)=0 képletbe és az lesz az eredmény, amit te akarsz!

2013. júl. 20. 23:34