(x-4)(3x+6)(5-10x)(12x+48)=0
A segítségeket előre is nagyon szépen köszönöm!!! :)
2013. szept. 12. 16:39
1/5 anonim válasza:
Biztos jól írtad le a feladatot?
3/5 anonim válasza:
Mi a probléma?
A zárójelekben levő kifejezést egyenlővé téve nullával kapsz négy megoldást.
4/5 anonim válasza:
Ez a feladat már volt régebben is.
A bal oldalon egy 4-tagú szorzat, a jobb oldalon 0 van. Egy szorzat akkor és csak akkor 0, ha legalább az egyik tényezője 0, tehát:
x-4=0
vagy
3x+6=0
vagy
5-10x=0
vagy
12x+48=0
Ezeket megoldod, ezeknek a megoldásai lesznek az egyenlet megoldásai is.
5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeket!!! Hasznosak voltak! Megy a zöld pacsi...
Utolsó: ezek alapján már értem az egészet, köszönöm.
2013. szept. 13. 16:48