Segítség! Hogyan oldjam meg ezt az egyenletet? Hogy alakul a megoldás menete? Mi lesz a megoldása (gyöke)?


(x-4)(3x+6)(5-10x)(12x+48)=0

A segítségeket előre is nagyon szépen köszönöm!!! :)



2013. szept. 12. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos jól írtad le a feladatot?
2013. szept. 12. 16:51
 2/5 A kérdező kommentje:
ennek a feladatnak az a) részét: [link]
2013. szept. 12. 16:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi a probléma?

A zárójelekben levő kifejezést egyenlővé téve nullával kapsz négy megoldást.

2013. szept. 12. 18:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a feladat már volt régebben is.


A bal oldalon egy 4-tagú szorzat, a jobb oldalon 0 van. Egy szorzat akkor és csak akkor 0, ha legalább az egyik tényezője 0, tehát:


x-4=0


vagy


3x+6=0


vagy


5-10x=0


vagy


12x+48=0


Ezeket megoldod, ezeknek a megoldásai lesznek az egyenlet megoldásai is.

2013. szept. 12. 20:31
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket!!! Hasznosak voltak! Megy a zöld pacsi...

Utolsó: ezek alapján már értem az egészet, köszönöm.

2013. szept. 13. 16:48