Valaki le tudná vezetni?2015. jan. 11. 02:41
1/2 tatyesz válasza:
Először beütöd a számológépbe, hogy shift (vagy 2nd) cos -0,4251. Így megkapjuk a szöget: 115,2°. Na most a feladatban a zárójelban pi/3 van, ezért radiánban kell számolni. Így a 115,2° helyett 2-t kapunk. Ezért:
2x-pi/3 = 2 + k*2pi /+pi/3
2x = 2 + pi/3 + k*2pi /:2
x = 1 + pi/6 + k*pi
Ez az egyik megoldás. A másikat úgy kapjuk, hogy a 2-t kivonjuk 2pi-ből:
2x-pi/3 = 2pi - 2 + k*2pi /+pi/3
2x = 2pi - 2 + pi/3 + k*2pi /:2
x = pi - 1 + pi/6 + k*pi = 7pi/6 - 1 + k*pi
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. jan. 12. 15:54