Cos (2x-pi/3) =-0,4251 Mi az eredmény?

Valaki le tudná vezetni?

2015. jan. 11. 02:41
 1/2 tatyesz ***** válasza:

Először beütöd a számológépbe, hogy shift (vagy 2nd) cos -0,4251. Így megkapjuk a szöget: 115,2°. Na most a feladatban a zárójelban pi/3 van, ezért radiánban kell számolni. Így a 115,2° helyett 2-t kapunk. Ezért:


2x-pi/3 = 2 + k*2pi /+pi/3

2x = 2 + pi/3 + k*2pi /:2

x = 1 + pi/6 + k*pi


Ez az egyik megoldás. A másikat úgy kapjuk, hogy a 2-t kivonjuk 2pi-ből:


2x-pi/3 = 2pi - 2 + k*2pi /+pi/3

2x = 2pi - 2 + pi/3 + k*2pi /:2

x = pi - 1 + pi/6 + k*pi = 7pi/6 - 1 + k*pi

2015. jan. 12. 09:48
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. jan. 12. 15:54