Matematika. Szögfüggvény. Hogyan jött ki? Miért ez az eredmény?

[link]
2014. dec. 7. 15:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nem szögfüggvényekből, hanem a disztributivitási és kommutativitási axiómákból következik, amiket elvileg általános iskola 5. és 1. osztályban tanítanak…


e*(s + c) + e*(c - s) = e*s + e*c + e*c - e*s = e*s - e*s + e*c + e*c = 0 + 2*e*c = 2*e*c.

2014. dec. 7. 17:06