Matematika témazáróba volt ez a feladat és nem jött ki jó eredmény valaki meg tudná helyesen oldani:
(3x+1)/(3x-1)-(x-1)/(3x+1)=1/(9x^2-1)
^2= négyzeten lenne
Előre is köszönöm.
2015. jan. 9. 15:34
2/4 anonim válasza:
levezetve: 9x^2-1=(3x+1)(3x-1) ez a közös nevező
végigszorozva:
(3x+1)^2-(3x-1)(x-1)=1
9x^2+6x+1-3x^2+4x-1=1
6x^2+10x-1
ezt megoldva:
(-5+gyök(31))/6
és
(-5-gyök(31))/6
4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2015. jan. 10. 10:33