Matematika témazáróba volt ez a feladat és nem jött ki jó eredmény valaki meg tudná helyesen oldani:

(3x+1)/(3x-1)-(x-1)/(3x+1)=1/(9x^2-1)


^2= négyzeten lenne

Előre is köszönöm.



2015. jan. 9. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ha elég az eredmény

2015. jan. 9. 15:53
 2/4 anonim ***** válasza:

levezetve: 9x^2-1=(3x+1)(3x-1) ez a közös nevező

végigszorozva:

(3x+1)^2-(3x-1)(x-1)=1

9x^2+6x+1-3x^2+4x-1=1

6x^2+10x-1

ezt megoldva:

(-5+gyök(31))/6

és

(-5-gyök(31))/6

2015. jan. 9. 15:58
 3/4 anonim ***** válasza:

lemaradt az =0-val

6x^2+10x-1=0

2015. jan. 9. 16:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2015. jan. 10. 10:33