Keressük meg az összes kétjegyű számot, melyben a számjegyek összegéhez a számjegyek szorzatát hozzáadva az eredeti számot kapjuk eredményül! Melyek ezek a számok?


2014. dec. 15. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:

10a+b=a+b+ab

10a=a+ab

10=1+b

b=9

2014. dec. 15. 17:49
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megoldást.
2014. dec. 15. 20:46