Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 10. Ha a számjegyeket felcseréljük, az eredeti szám kétszeresénél egyel kisebb számot kapunk. Melyik az eredeti kétjegyű szám?


2014. nov. 18. 14:38
 1/1 anonim ***** válasza:

eredeti 10-x x 10(10-x)+x =100-9x

uj szám x 10-x 10x+10-x =10+9x

egyenlet

2(100-9x)-1=10+9x

x=7

37 és 73

2014. nov. 18. 14:47