Hogy kellene ezt megoldani ?2015. jan. 2. 17:42
1/1 anonim válasza:
A láda egyenes vonalú egyenletes mozgást végez, vagyis a rá ható erők eredője 0.
F(húzó) = 80N
Az eredeő csak akkor lehet 0, ha Fs = 80N szintén.
Fs = nű*m*g
m = Fs/(nű*g)
m = 80 / (0,204 * 9,81) = 39,97 kg
Vagyis a láda kb 40kg-os.