Vízszintes talajon egyenletes sebességgel egy ládát tolunk 80 N nagyságú, vízszintes irányú erővel. Mekkora a láda tömege, ha a láda és a talaj közötti csúszási súrlódás együtthatója 0,204?

Hogy kellene ezt megoldani ?
2015. jan. 2. 17:42
 1/1 anonim ***** válasza:

A láda egyenes vonalú egyenletes mozgást végez, vagyis a rá ható erők eredője 0.


F(húzó) = 80N


Az eredeő csak akkor lehet 0, ha Fs = 80N szintén.


Fs = nű*m*g


m = Fs/(nű*g)


m = 80 / (0,204 * 9,81) = 39,97 kg


Vagyis a láda kb 40kg-os.

2015. jan. 2. 17:47