Matematika. Hatványfeladat. Hogyan kezdjek hozzá? Segítene valaki?

[link]

2014. dec. 21. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Logaritmus azonosságok segítenek.


log_a(c) = ln(c)/ln(a)

log_b(c) = ln(c)/ln(b)

log_ab(c) = ln(c)/ln(ab) = ln(c)/(ln(a) + ln(b))

2014. dec. 21. 17:34
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat. Útmutatásodat követve tovább próbálkozom a feladat megoldásán.
2014. dec. 22. 15:48