Előjeles számok! Mikor mínusz és mikor plusz egy művelet eredménye?


tudom, gugli a barátom, meg is néztem, de nekem még így se világos. nem tudom egyszerűen megjegyezni hogy mitől függ az eredmény előjele. meg hogy ha mínuszból kivonok mínuszat akkor az kisebb vagy nagyobb lesz-e (pl.: -30 - (-20)=-50/10???) de ugyanígy van a mínuszból plusz kivonása, hozzáadása. de a szorzás és az osztás is.

tudom, nagyon ciki, hogy ilyen egyszerű dolgot nem tudok, ami kb. 5.-es anyag, de lécci ne piszkáljatok azzal, hogy milyen h.ülye vagyok. tudom magamtól is.



2014. dec. 17. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

-- = +

++ = +

+- = -

-+ = -


A fenti példáddal illusztrálva:

-30-(-20)=-30+20=-10

-30-(+20)=-30-20=-50

-30+(+20)=-30+20=-10

-30+(-20)=-30-20=-50

2014. dec. 17. 21:26
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Azt kell megjegyezni, hogy ha azonos előjelek találkoznak, akkor az előjel pozitív lesz, ha különböznek, akkor negatív. Akár csak a mágnesnél; azonos pólusok taszítják egymást, így nő köztük a távolság, ha különböznek, akkor vonzák egymást, így csökken.
2014. dec. 17. 21:41
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :) de a szorzásra és osztásra is szükségem lenne. azt tudja esetle valaki? :)
2014. dec. 17. 22:11
 4/11 tatyesz ***** válasza:
100%

Szorzásra és osztásra ugyanígy változnak. Példákkal:


(+5)*(+6) = +30 (+12):(+6) = +2

(+5)*(-6) = -30 (+12):(-6) = -2

(-5)*(+6) = -30 (-12):(+6) = -2

(-5)*(-6) = +30 (-12):(-6) = +2

2014. dec. 17. 22:26
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. dec. 18. 15:06
 6/11 A kérdező kommentje:
#1: nekem a -30-(-20)-ra a számológép azt adta ki, hogy -50 :(
2014. dec. 18. 15:07
 7/11 A kérdező kommentje:
mármint a guglis. de másik netes meg -10-et. ezt nem értem
2014. dec. 18. 15:08
 8/11 anonim ***** válasza:

Fel lehet fogni szorzásként is; a -(-20) úgy is értelmezhető, hogy (-1)*(-20), és ennek az értéke +20 lesz, mivel az előjelek azonosak.


Így tanuld meg, és ne a gépbe írd be, mert ott programozástól függően más megoldást adhat.

2014. dec. 18. 17:14
 9/11 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm
2014. dec. 18. 17:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Pedig ha a googlebe beírod, hogy "-30-(-20)=" akkor kiírja, hogy -10...
2014. dec. 20. 19:23
1 2