Poki16 kérdése:

1, Egy 32 fős osztályból öttagú küldöttséget választanak a diákparlamentbe. Hányféleképpen választható ki az 5 küldött? 2, Határozzuk meg a két vektor hajlásszögét:a (3;1) b (2;-1)? Mennyi lenne a következő művelet eredménye 2a+b?

2013. jan. 10. 19:49
 1/1 PósánéAnita ***** válasza:

1.) sima kiválasztás,azaz kombináció: 32 alatt az 5=201376

2.) ab skaláris szorzat:3*2+1*-1=5, a vektor hossza: gyök alatt(3^2+1^1)= gyök 10, b hossza: gyök 5

képletbe behelyettesítve: 5=gyök10*gyök5*cos szög

0,7071=cos szög, ahonnan szög=45 fok

3.) (2*3+2; 2*1+-1)=(8;1)

2013. jan. 10. 21:27