2013. jan. 10. 19:49
1/1 PósánéAnita válasza:
1.) sima kiválasztás,azaz kombináció: 32 alatt az 5=201376
2.) ab skaláris szorzat:3*2+1*-1=5, a vektor hossza: gyök alatt(3^2+1^1)= gyök 10, b hossza: gyök 5
képletbe behelyettesítve: 5=gyök10*gyök5*cos szög
0,7071=cos szög, ahonnan szög=45 fok
3.) (2*3+2; 2*1+-1)=(8;1)