Egyik éjszaka egy rabló betört egy ékszerész boltjába. A rabló nagy örömére talált egy kupac

gyémántot. Elsőre azt gondolta, elviszi az összeset, de aztán közbeszólt a lelkiismerete, és úgy

határozott, hogy a felével is megelégszik. Így hát felpakolta a gyémántok felét, és készülődött

elhagyni az üzletet. Aztán gondolt egyet: - Még egyet elviszek,- s így is tett. S aztán

elmenekült a gyémántok felével meg még eggyel.

Néhány perccel később egy másik rabló is betért az üzletbe, és elvitte a maradék gyémánt

felét, meg még egyet. Aztán betért a harmadik is, s ő is magával vitte a megmaradt gyémántok

felét meg még egyet. Aztán jött egy negyedik, s ő is elvitte a maradék felét meg egyet. Aztán

jött egy ötödik, de ő már egy gyémántot sem vitt el, mert neki már nem maradt.

Hány gyémánt volt eredetileg a kupacban?



2014. dec. 17. 20:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1-es rabló: x/2 -1

2-es rabló: (x/2 -1)/2 -1

3-as rabló: ((x/2 -1)/2 -1)/2 -1

4-es rabló: (((x/2 -1)/2 -1)/2 -1)/2 -1 =0


a) (((x/2 -1)/2 -1)/2 +1)/2 =1

b) ((x/2 -1)/2 -1)/2 +1 =2

c) ((x/2 -1)/2 -1)/2 =3

d) (x/2 -1)/2 -1 =6

e) (x/2 -1)/2 =7

f) x/2 -1 =14

g) x/2 =15

h) x = 30


Ell.:


1-es rabló: 30-16 =14

2-es rabló: 14-8 =6

3-as rabló: 6-4 =2

4-es rabló: 2-2 =0

2014. dec. 17. 21:15