Matekházi 8. osztály? többi lent


Mekkora a kör sugara,ha csak a területe van megadva,ami 78,54cm²? Mi ennek a képlete?

Hogyan lehet kiszámolni a kör sugarát,területét,kerületét egy megadott átmérőből,ami 4,8 cm? Mi a képlet?

KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT


2014. nov. 30. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Hm...

Itt mindent megtalálsz:

[link]


Ezt is:

Kerület és terület

A kör kerülete: K ={2r \pi}

A körlap területe: T ={r^2 \pi}


Aztán már csak egyenletet kell rendezni.

2014. nov. 30. 09:29
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm,de visszafelé hogy kell kiszámolni,ha már az eredményt megadták?

mert amúgy azt nem értem.

2014. nov. 30. 14:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát... egyenletrendezés.... Ez se megy??

Így.

[link]

2014. nov. 30. 15:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézz oda!

Nem jó. Mert ott feljebb az nem PER jel, SZORZÁSjelnek kéne lenni... Megettem..

Akkor T=r2*PI és r2=TperPI=25 és akkor r=5

2014. nov. 30. 15:42
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. dec. 1. 14:27