Mekkora a kör sugara,ha csak a területe van megadva,ami 78,54cm²? Mi ennek a képlete?
Hogyan lehet kiszámolni a kör sugarát,területét,kerületét egy megadott átmérőből,ami 4,8 cm? Mi a képlet?
KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT
2014. nov. 30. 08:59
1/5 anonim válasza:
Hm...
Itt mindent megtalálsz:
Ezt is:
Kerület és terület
A kör kerülete: K ={2r \pi}
A körlap területe: T ={r^2 \pi}
Aztán már csak egyenletet kell rendezni.
2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm,de visszafelé hogy kell kiszámolni,ha már az eredményt megadták?
mert amúgy azt nem értem.
2014. nov. 30. 14:23
3/5 anonim válasza:
4/5 anonim válasza:
Nézz oda!
Nem jó. Mert ott feljebb az nem PER jel, SZORZÁSjelnek kéne lenni... Megettem..
Akkor T=r2*PI és r2=TperPI=25 és akkor r=5
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. dec. 1. 14:27