Matekházi. Hülye vagyok a matekhoz. Nagyon. Hogyan kell?


1.

Ottó egyedül 13, Péter pedig 11óra alatt járná be az erdőt. Mennyi idő alatt végeznének együtt, ha Péter 2órával később kezdett dolgozni?


2.

Géza 13 évvel idősebb Ferinél. 5évvel ezelőtt együtt 47 évesek voltak. Hány évesek most?


3.

Jani 2szer annyi idős mint Kracsi. 3év múlva együtt 69 évesek lesznek. Hány évesek most.


2014. nov. 1. 14:42
 1/4 anonim válasza:

2. ferit jelölöm x-el gézát x+13-al

x+(x+13)=47

2x+13=47 /-13

2x=34 /:2

x=17 (ez csak az 5 évvel ez előtti) vagyis-> 17+5=22 Feri, 22+13=35 Géza


3. karcsi=x jani=2x

(x+2x)+3=69

3x+3=69/-3

3x=66/:3

X=22 --> karcsi 22 éves, jani 2x annyi vagyis 44

most együtt 66 évesek három év múlva pedig 69

2014. nov. 1. 14:58
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

1.26

2. ? :D

3. ? :D

2014. nov. 1. 15:02
 3/4 anonim válasza:
2. válaszoló teljesen hülyeség amit írtál
2014. nov. 1. 15:08
 4/4 A kérdező kommentje:
Vveenie: Köszönöm szépen! :)
2014. nov. 1. 15:26