Vannak itt olyan emberek akik tudnak németül és értenek a matekhoz?


Jelenleg egy német iskolába járok nyelvtanulás céljából, ezért nem szükséges házi feladatokat csinálnom. Ennek ellenére én mégis kíváncsi vagyok, hogy kell megoldani ezeket a feladatokat. Íme a feladat:


[link]


A segítséget előre is köszönöm!



2014. szept. 18. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindegyik egyenlet ax+by=c alakra hozható.


Most kifejezzük y -ont:


y=(c-ax)/b=(-a/b)x+c/b


Mivel x hatványkitevője 1, így ez egy egyenest ír le.

A megadott számpároknál pusztán annyi a feladatotd, hogy x -helyére berakod a pont első koordinátáját, és ha y-ra kiszámolva visszakapjuk a második koordinátát, akkor az illeszkedik a görbére, azaz megoldás.


végezzük el most az


m=-a/b és h=c/b helyettesítést, ekkor az egyenlet alakja:


y=mx+h.


Vagyis m épp a meredekség, h pedig a tengelymetszet.


Ennek ismeretében már az ábrázolás sem jelenthet gondot.

2014. szept. 19. 20:32
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2014. szept. 20. 15:57