Valaki levezetné a megoldással együtt. Az nyílvánvaló, hogy az angolba és a németbe is bele van számolva az únió, ezért 12-vel több.2014. dec. 20. 17:18
1/5 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Akkor mi a kérdés? Megvan a megoldás: 12-en tanulják mindkét nyelvet.
3/5 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
#2 szerintem így bőven egyszerűbb:
25+17-30 = ?
4/5 anonim válasza:
Ez matekból a logikai szita. Ha minden igaz a halmazoknál veszitek. Minden feladatnál a következőképpen kell kiszámolni : összeadod a németet és az angolt tanulók számát 17+25=42. Majd ebből kivonod az osztály létszámát: 42-30=12. Azaz 12-en tanulnak mindkét nyelven, 5 CSAK németül és 13-an CSAK angolul. 12+5+13=30. Arra figyelj majd az ilyen feladatoknak csak akkor van megoldása ha szerepel benne ez a mondat hogy mindenki tanul legalább az egyik nyelven. Ha ez nincs benne nincs megoldás mert nem tudhatjuk hogy hány olyan ember van aki egyik nyelven sem beszél kivéve ha a feladat megadja.
5/5 anonim válasza:
csak most nézem hogy 2014-es a kérdés pedig még előszedtem a matekfuzetem is Xd :DD azért egy hasznos válasz gombot nyomnál rá ?