Bencekft kérdése:

Valaki segítene ezekben a matek feladatokban?


1. Az A bolt és a B bolt elakar adni egy-egy tévét. A B bolt tv -je 2-szer többe kerül, mint az A bolt tv -je. Ám a B boltban 20% -os árcsökkenés történik, míg az A boltban 10% -os majd 5% -os árnövekedést tapasztalunk. Így a két tv közötti eltérés 26700 Ft. Kérdés: Mennyibe kerülnek a Tv-k?


2. Gondoltam egy 4 jegyű számra: számjegyei a,b,c,d.

Ha a számjegyeket összeadjuk akkor 20 -t, ha kivonjuk egymásból, -10 -t kapunk. Ha az első és az utolsó számjegyet összeadjuk 8-t, ha kivonjuk akkor 2 -t kapunk.

Ha a két középső (b,c) számot adjuk össze, akkor 6 -t kapunk. És ha az első számjegyből kivonjuk a 3. -at, és eme számot megszorozzuk a 2. számjeggyel (b) akkor -12 -t kapunk. Melyik számra gondoltam?



2014. dec. 18. 20:13
 1/2 A kérdező kommentje:

"Ha a két középső (b,c) számot adjuk össze, akkor 6 -t kapunk."

oh, sorry elgépelés. 12 akart az lenni, nem 6.

2014. dec. 18. 20:16
 2/2 anonim válasza:

A: az A bolt tévéjének az ára

B: a B bolt tévéjének az ára

B = A*2

A tévék ára az árváltozások után:

1. Az A bolt tévéje: A * 1,1 * 1,05

2. A B bolt tévéje: B * 0,8

Különbségük:

B * 0,8 - A * 1,1 * 1,05 = 26700

B helyére behelyettesítés:

A * 2 * 0,8 - B * 1,1 * 1,05 = 26700

1,6 * A - 1,155 * B = 26700

0,445 * A = 26700 \:0,445

A = 26700/0,445 = 11881,5

B = A * 2 = 11881,5 * 2 = 23763

2014. dec. 18. 20:55