1; Mit jelent az,hogy az áramerősség 2A,10A?
2; Két izzó soros kapcsolása esetén, az egyiken eső feszültség 3 v. A rajta áthaladó áram erőssége 850 mA. Mennyi az elektromos munka 10 perc alatt?
3; Egy tetszőleges fogyasztón eső feszültség 42 V. A rajta áthaladó áram erőssége 2,5 A. Mennyi az elektromos munka negyed óra alatt?
2014. dec. 9. 21:08
1/4 anonim válasza:
1. Azt jelenti, hogy egységnyi idő alatt a vezető keresztmetszetén 2 C ill. 10 C töltésmennyiség halad át.
2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Esetleg a 2-es,3-as feladatban tudnál segíteni,hogy hogyan számoljam ki?
2014. dec. 10. 06:40
3/4 tatyesz válasza:
2. U=3V, I=850mA= 0,85A P=UI=3*0,85=2,55W a teljesítmény, a munka: W=P*t=2,55* 600s=1530J (t=10 perc=600s)
3. U=42V, I=2,5A P=UI=42*2,5=105W a teljesítmény, a munka: W=P*t=105* 900s=94500J (t=15perc=900)
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. dec. 10. 18:49