Mi a megoldás? Már vagy egy oraja probalkozok de nem megy.

Egy dobozban sárga, piros és fekete golyók vannak. Közülük 54 nem fekete és 63 nem piros. A fekete golyók száma kétszer annyi mint a piros golyók száma. Mennyi a sárga, piros és fekete golyók számának szorzata?

2014. dec. 7. 12:04
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:

Írd fel egyenletbe a szöveget:

s+p=54 (54 nem fekete, tehát a sárga+piros golyók összesen 54db)

s+f=63 (63 nem piros, tehát a sárga+fekete golyók száma 63)

f=2*p (kétszerannyi a fekete, mint a piros)


Három egyenlet, 3 ismeretlen. Megoldható az egyenlet, megkapod egyenként a golyók számát és összeszorzod.


Pl: a 2.-ba behelyettesíted a 3. egyenletből az f-et:

s+2p=63

Kivonod ebből az 1. egyenletet:

(s+2p)-(s+p)=63-54

s+2p-s-p=9

p=9

s+2*9=63-> s=63-18=45

f=2*p=2*9=18

f*s*p=45*18*9

2014. dec. 7. 12:38
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi a gyors valaszt igy mar ertem
2014. dec. 7. 12:43