Egy dobozban sárga, piros és fekete golyók vannak. Közülük 54 nem fekete és 63 nem piros. A fekete golyók száma kétszer annyi mint a piros golyók száma. Mennyi a sárga, piros és fekete golyók számának szorzata?2014. dec. 7. 12:04
1/2 Koplárovics Béci válasza:
Írd fel egyenletbe a szöveget:
s+p=54 (54 nem fekete, tehát a sárga+piros golyók összesen 54db)
s+f=63 (63 nem piros, tehát a sárga+fekete golyók száma 63)
f=2*p (kétszerannyi a fekete, mint a piros)
Három egyenlet, 3 ismeretlen. Megoldható az egyenlet, megkapod egyenként a golyók számát és összeszorzod.
Pl: a 2.-ba behelyettesíted a 3. egyenletből az f-et:
s+2p=63
Kivonod ebből az 1. egyenletet:
(s+2p)-(s+p)=63-54
s+2p-s-p=9
p=9
s+2*9=63-> s=63-18=45
f=2*p=2*9=18
f*s*p=45*18*9
2/2 A kérdező kommentje:
Koszi a gyors valaszt igy mar ertem
2014. dec. 7. 12:43