valaki segitene megoldani?:(2014. dec. 2. 20:12
1/5 GLadislaus válasza:
A négyajtósok száma x, ezeknek 4x ajtajuk van, a kétajtósok száma (20-x), ezeknek összesen, 2(20-x) ajtajuk van.
Az összes ajtók száma így:
4x+2(20-x)=64
Ezt már csak meg kell oldani.
2/5 anonim válasza:
Hat nem tul bonyolult... Mivel 20 auto van, ha mind 4 ajtos lenne, 80 ajto lenne. De mivel pont 16-tal kevesebb, hany autonak kell 4 helyett 2 ajtajanak lenni, hogy ennyivel kevesebb legyen?
Maskepp, hogy matematikailag is oke legyen:
x + y = 20
2x + 4y = 64
Ketismeretlenes egyenlet, amibol eleg egyszeru az egyik ismeretlent a masik helyere helyettesiteni.
3/5 anonim válasza:
Az elozot alulrol is meg lehet tamadni: ha mindegyiknek 2 ajtaja lenne akkor osszesen 40 ajto lenne, hat akkor hanynak kell 4 ajtosnak lennie 2 ajtos helyett hogy 64 ajto legyen?
4/5 anonim válasza:
#3: ez pontosan egyenerteku azzal, mint hogy az x-et fejezed ki y-nal vagy forditva.
5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :)
2014. dec. 3. 17:35