Van 20 kocsi, van kozuluk nehany 4 ajtos es par 2 ajtos. Oszessen 64 ajto van. Hany 4 ajtos es hany 2 ajtos kocsi van?

valaki segitene megoldani?:(

2014. dec. 2. 20:12
 1/5 GLadislaus ***** válasza:
100%

A négyajtósok száma x, ezeknek 4x ajtajuk van, a kétajtósok száma (20-x), ezeknek összesen, 2(20-x) ajtajuk van.

Az összes ajtók száma így:

4x+2(20-x)=64

Ezt már csak meg kell oldani.

2014. dec. 2. 20:22
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat nem tul bonyolult... Mivel 20 auto van, ha mind 4 ajtos lenne, 80 ajto lenne. De mivel pont 16-tal kevesebb, hany autonak kell 4 helyett 2 ajtajanak lenni, hogy ennyivel kevesebb legyen?


Maskepp, hogy matematikailag is oke legyen:


x + y = 20

2x + 4y = 64


Ketismeretlenes egyenlet, amibol eleg egyszeru az egyik ismeretlent a masik helyere helyettesiteni.

2014. dec. 2. 20:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elozot alulrol is meg lehet tamadni: ha mindegyiknek 2 ajtaja lenne akkor osszesen 40 ajto lenne, hat akkor hanynak kell 4 ajtosnak lennie 2 ajtos helyett hogy 64 ajto legyen?
2014. dec. 3. 11:40
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: ez pontosan egyenerteku azzal, mint hogy az x-et fejezed ki y-nal vagy forditva.
2014. dec. 3. 12:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :)
2014. dec. 3. 17:35