Kutyaazanyád kérdése:

Egy téglalap egyik oldala 2/5-öd része a kerületének. Mekkora a területe, ha a kerülete 42/8 cm?

S.O.S. Megoldás kellene kicsi magyarázattal:S segítségeteket köszönöm:)

2014. dec. 2. 20:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudod a kerületet. Tudod, hogy az egyik oldal ennek mekkora része.

Akkor az azzal szemben lévő oldal mekkora? Ha ezt a két oldalt kivonod a kerületből, akkor mennyi marad? Az ismeretlen oldalak hogyan osztoznak ezen a maradékon? Hogyan kell kiszámolni a téglalap területét?

Megvan mi den ami kell?

2014. dec. 2. 20:59
 2/2 anonim válasza:

42/8=5,25

2/5*5,25=2,1 ez az egyik oldal a masik [5.25-4,2]\2=0,525 ez a masik oldal

2014. dec. 2. 23:07