S.O.S. Megoldás kellene kicsi magyarázattal:S segítségeteket köszönöm:)2014. dec. 2. 20:54
1/2 anonim válasza:
Tudod a kerületet. Tudod, hogy az egyik oldal ennek mekkora része.
Akkor az azzal szemben lévő oldal mekkora? Ha ezt a két oldalt kivonod a kerületből, akkor mennyi marad? Az ismeretlen oldalak hogyan osztoznak ezen a maradékon? Hogyan kell kiszámolni a téglalap területét?
Megvan mi den ami kell?
2/2 anonim válasza:
42/8=5,25
2/5*5,25=2,1 ez az egyik oldal a masik [5.25-4,2]\2=0,525 ez a masik oldal