Matekban tudnátok segíteni?

hogy folytatódik ez ezután?x/3=3x+1/2
2014. nov. 18. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy mi a feladat, mert lehet, hogy ez a végeredmény.


Amúgy nekem az az első ingerenciám, hogy megoldjam x-re.

2014. nov. 18. 20:30
 2/13 A kérdező kommentje:
ez egy exponenciális egyenletnek a része
2014. nov. 18. 20:31
 3/13 A kérdező kommentje:
nah már megvan mindjárt azt hiszem
2014. nov. 18. 20:32
 4/13 anonim ***** válasza:

Akkor magyarkorrepetálás.


A mai szavunk, a 'feladat'.

A kapa nem egy feladat, az egy eszköz.

Felkapálni a szőlőt, az egy feladat.

Az egyenlet nem egy feladat, az egy reláció.

Megoldani egy egyenletet, az egy feladat.


Akkor most egy feladat a számodra: mondd meg, hogy mi a feladat.


(De ha sikerül megoldanod, akkor felesleges, mert akkor mi már nem kellünk.)

2014. nov. 18. 20:35
 5/13 A kérdező kommentje:
annyi a feladat, hogy bekellene fejezni, egyébként csak nem akar sikerülni.
2014. nov. 18. 20:37
 6/13 A kérdező kommentje:
x/3=(3x+1)/2 így jobban látható
2014. nov. 18. 20:40
 7/13 anonim ***** válasza:

Én már befejeztem. A középiskolát vagy 3 éve, szóval akkor megcsináltam a feladatot?


Nem, mert még mindig nem tudom, hogy melyik feladatot befejezni a feladat, de úgy érzem, jobb lesz, ha a továbbiakban békén hagylak. Majd egy gondolatolvasó kolléga segít.

2014. nov. 18. 20:49
 8/13 A kérdező kommentje:
sikerült megcsinálnom, de egyébként ez már egy nagyon egyszerű kis egyenlet volt a végén amiben megakadtam. nem szükséges ide gondolatolvasás
2014. nov. 18. 20:53
 9/13 anonim válasza:

Talán így gondoltad?


X/3=3x+1/2 /kn.

2x/6=3(3x+1)/6 /×6

2x=9x+3 /-3

-3+2x=9x /-2x

-3=7x /:7

-3/7=x

2014. nov. 18. 20:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Azt láttam, hogy ez egy egyszerű egyenlet, csak azt nem voltál képes megmondani, hogy mit akarsz, mit csináljunk vele. Emeljük négyzetre?

x^2/9 = 9*x^2 + 3*x + 1/4.

2014. nov. 18. 20:56
1 2