Tudnátok segíteni matekban? Ha lehet sürgősen:D

A feladat: Egy négyjegyű számot 101-gyel osztva a maradék 83, 102-vel osztva a maradék 64. Melyik ez négyjegyű szám. Kérlek, gondolkodásmenetet is írjátok le mert totál nem értem.

2014. nov. 18. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Amint írtad: hf kategória.
2014. nov. 18. 17:53
 2/2 anonim ***** válasza:

A szamot feirhatod ugy, hogy 101a+83, de ugy is, hogy 102b+64 (a es b pozitiv egesz szamok)

101a+83=102b+64

101a+19=102b

(101a+19)/102=b

Tehat 102 osztja 101a+19-et. A 101 minusz 1-et ad maradekul 102-vel osztva, a 19 19-et. Tehat a megoldasok a=19+k*102, ahol k egesz szam. Ezek kozul csak az lesz negyjegyu, ahol k=0. Vagyis a keresett szam 101*19+83=2002=102*19+64

2014. nov. 18. 17:58