Matekban tudnátok segíteni?


A kérdés: Bizonyítsa be, hogy ha a tízes számrendszerben egy szám abcabc alakú, akkor a szám mindig osztható 91-gyel (a, b, c számjegyek)!

Légyszi sürgős, ha lehet gondolkodásmenetet is!



2014. nov. 18. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:

1001c+10x1001b+100x1001a=1001x(c+10b+100a)

1001=11x91

2014. nov. 18. 18:21
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, mert a séma az az, hogy a számjegyek abcabc sorrendben követik egymást, tehát pl: 158158 osztható 91-gyel, csak ezt kéne megmagyarázni hogy miért :D
2014. nov. 18. 18:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Húha! Dedósan!


100000a+10000b+1000c+100a+10b+c=100100a+10010b+1001c=1001*(akármi)

ha az 1001 osztható 91-gyel, az akármi lehet akármennyi.


Isten Veled!

2014. nov. 18. 18:40