Az alábbi jelek mit jelentenek matekban?


[link]


Amik sárgával alá vannak húzva, ugyanis tanár egy szót sem szólt róla, viszont az n. gyök fogalmának értelmezéséhez nem ártana.



2014. okt. 28. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:

k eleme N+ azt jelenti, hogy k egy pozitív természetes szám

1,2,3 stb.


k eleme Z azt jelenti k egy egész szám


pl.: -100, -3, 0, 1, 99 stb.

2014. okt. 28. 12:55
 2/3 anonim ***** válasza:

n = 2k (k € N+)

(Amilyen jelekkel elírtam, nem teljesen szakszerű, de ez a jel hasonlít legjobban arra, ami nálad is a zárójelben szerepel)

Ez azt jelenti, hogy az 'n' szám olyan szám, amire igaz, hogy úgy tudjuk előállítani, hogy 'k'-t megszorozzuk 2-vel,

A zárójelben levő rész pedig azt jelenti, hogy a 'k' pozitív természetes szám, tehát 1,2,3,4,5...

Ha k = 1, akkor n = 2 * 1 = 2

Ha k = 2, akkor n = 2 * 2 = 4

Tehát ez: n = 2k (k € N+) a páros számok felírását jelenti


n = 2k + 1 (k € Z)

Ez azt jelenti, hogy az 'n' szám olyan szám, amire igaz, hogy úgy tudjuk előállítani, hogy 'k'-t megszorozzuk 2-vel és hozzáadunk 1-et,

A zárójelben levő rész pedig azt jelenti, hogy a 'k' egész szám, tehát ...-5,-4,-3,-2,-1,0,1,2,3,4,5...

Ha k = -1, akkor n = (-1) * 2 + 1 = -1

Ha k = 0, akkor n = (0) * 2 + 1 = 1

Ha k = 1, akkor n = 1 * 2 + 1 = 3

Tehát ez: n = 2k + 1 (k € Z) a páratlan számok felírását jelenti


Így oké, vagy megpróbáljam jobban leírni? :)

2014. okt. 28. 12:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Teljesen okés, köszi. :)
2014. okt. 28. 13:17