Ezt az egyenletet hogyan kell megoldani?

(1/x)+(1/y) = (3/z)
2014. nov. 18. 14:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy diofantoszi egyenlet, ahol x, y, és z egész szám. Az xyz<>0 feltételre szükségünk van. Két részmegoldáscsoportot kaphatunk az 1/x + 1/(2x)=3/(2x) valamint 1/x + 1/((x-1)x) =

3/(3(x-1)) azonosságok felhasználásával. Folyt. köv. Sz. Gy.

2014. nov. 19. 13:10
 2/2 anonim ***** válasza:
1/(2n)+1/(2n)=3/(3n) azonosság felhasználásával adódik a kövi részmegoldás. És érdemes z=3xy/(x+y) összefüggés vizsgálatát is elvégezni. Sz. Gy.
2014. nov. 19. 20:49