(1/x)+(1/y) = (3/z)2014. nov. 18. 14:59
1/2 anonim válasza:
Ez egy diofantoszi egyenlet, ahol x, y, és z egész szám. Az xyz<>0 feltételre szükségünk van. Két részmegoldáscsoportot kaphatunk az 1/x + 1/(2x)=3/(2x) valamint 1/x + 1/((x-1)x) =
3/(3(x-1)) azonosságok felhasználásával. Folyt. köv. Sz. Gy.
2/2 anonim válasza:
1/(2n)+1/(2n)=3/(3n) azonosság felhasználásával adódik a kövi részmegoldás. És érdemes z=3xy/(x+y) összefüggés vizsgálatát is elvégezni. Sz. Gy.