Valaki megcsinálná ezt az egy egyenletet?

[link]

2014. nov. 2. 20:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Vedd észre, hogy (x-10)*(6-x)= 6x-x^2-60+10x= -x^2+16x-60 ami a jobboldali nevező ellentetje.

x/(x-10) - 8/(x-6) = 4x/(x^2-16x+60)

A baloldalon a második tört nevezőjében felcseréled a két tag szerepét ekkor a tört előjelet vált.

Beszorzol (x-10)*(x-6)-tal ami a jobboldali nevezővel egyenlő.

x*(x-6) - 8*(x-10) = 4x

x^2-6x-8x+80=4x

x^2-18x+80=0

x=10 és x=8

2014. nov. 3. 21:29