Hogyan kell megoldani ezt az egyenletet?


Másodfokú egyenletről lenne szó.


Ez lenne az:

x(x-3)=4x-6x2 [6x a négyzeten]


Ezt nem sikerült. Valamit nagyon elrontottam szerintem. Nagyon Megköszönném a segítséget! :)



2014. nov. 5. 16:28
 1/5 A kérdező kommentje:

Sürgős lenne... :/

Ha valaki tudja segítene nekem?

2014. nov. 5. 16:37
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem hogy hogyan kell a másodfokú egyenleteket megoldani. Meg is tudom csinálni. Szóval biztos könnyen megérteném ezt az egyet is!

Segítene valaki?

2014. nov. 5. 16:43
 3/5 bongolo ***** válasza:

x(x-3) = 4x - 6x²

x² - 3x = 4x - 6x²      // + 3x + 6x²

7x² = 7x

x² = x


Na most lehet egyszerűsíteni x-szel. Ami viszont azt is jelenti, hogy x=0 esetén mindkét oldal 0 lesz, tehát x=0 az egyik megoldás. Ha viszont x≠0, akkor egyszerűsíthetünk vele, tehát oszthatunk x-szel:

x = 1

Ez pedig a másik megoldás.

2014. nov. 5. 17:06
 4/5 AliceSwan válasza:

Szorozz be, rendezz át és másodfokú egyenlet. :)


x(x-3) = 4x-6x^2 (beszorzunk)

x^2-3x = 4x-6x^2 (átrendezünk)

7x^2-7x=0(leosztunk héttel)

x^2-x = 0


Innen akkor már mindenképpen tudnod kell, ha megy a másodfokú egyenlet.


A képletet gondolom tudod, azt ha nem muszáj nem gépelem be, a megoldás 0 és 1 lesz.

2014. nov. 5. 17:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon szépen mindkettőtöknek. :)
2014. nov. 5. 17:17